اجاره انبار در تهران

اجاره انبار در تهران

انبار عمومی در کرج

 

انبار عمومی در کرج : در بسیاری از مشاغلی که ریشه‌های سنتی داشته و امروزه به دست ما رسیده اند (به ویژه در حوزه تولیدات صنعتی)، همواره افراد تصمیم‌گیرنده و صاحب سرمایه بر روی انجام صفر تا صدی امور مرتبط با کسب و کارشان توسط خود مجموعه تأکید داشته و بر این باور بوده‌اند که می توان با در اختیار گرفتن و انجام همه امور توسط افراد نیروی انسانی خودی، بسیاری از مخارج را کم کرده و سود عادیشان را افزایش دهند .

اگرچه این راهکار شاید در زمان خود پاسخگوی نیاز این افراد و مجموعه ها بوده و از سویی دیگر همین امروز نیز برای بسیاری از حرفه‌ها صادق باشد، اما هزینه و مسئولیت‌هایی که انجام چنین اقداماتی در دوره معاصر ما روی دست کارفرمایان می‌گذارد سبب شده است تا معادلات به نحوی دیگر چیده شده و تغییراتی اساسی در روند تولید، تجارت یا هر فعالیت اقتصادی دیگری رخ دهد .

به عنوان مثال تخصیص یک انبار بزرگ در مجاورت خط تولید امر مطلوبی به نظر می‌رسید، چرا که علاوه بر نزدیکی کارخانه به انبار که سبب می‌شد تا جریان تولید و حمل کالا تسریع یابد، افراد گرداننده انبار نیز از کارمندان خود مجموعه بوده و علاوه بر تعاملی که با دیگر بخش ها داشتند (مثلاً اعلام موجودی کالاها به بخش فنی و مهندسی ، حسابداری یا مدیریت) مورد وثوق و اعتماد آنان نیز بودند که این کار خیال افراد رده بالای این مجموعه را از نگهداری و حراست از محصولات در شرایطی ایده‌آل راحت می‌کرد .

 

چرا خرید و اجاره انباری مستقل در مواردی مقرون به صرفه نیست؟

ممکن است پیش خود فکر کنید که «این امر چه مشکلی داشته که امروزه نامطلوب به نظر می‌آید؟ وجود انبار مواد خام یا محصولات آماده در مجاورت خط تولید خیلی هم عالی به نظر می رسد !» اما در این میان توجیه اقتصادی در اختیار گرفتن و استفاده از چنین انباری اهمیت زیادی می‌یابد .

شاید در روزگاری که شهرک‌های صنعتی (به ویژه در اطراف تهران) به شکل امروزی خود درنیامده و زمین در این نقاط ارزان بوده، هزینه‌های نگهداری و نگهبانی از چنین مکانی سنگین نبوده و استخدام نیروی کار و پذیرش مسئولیت‌های این بکارگیری برای کارفرما توجیه‌پذیر بوده است انجام چنین کاری را می‌توانستیم مطلوب بدانیم، اما امروزه با وجود افزایش روز افزون قیمت ارز که لازمه واردات برخی مواد اولیه است، بالا رفتن قیمت زمین و اجاره‌ها و همچنین مخارج جانبی سرپا نگه داشتن یک کار تولیدی خرید یا اجاره یک انبار آنچنان نیز اقتصادی نبوده و نیازمند کاهش هزینه‌های مربوطه و پیدا شدن جانشینی برای آن می باشد ، جانشینی که چنانچه پیدا نشود این مجموعه در شرف ورشکستگی قرار می‌گیرد .

 

برون سپاری انبارداری

پیشتر گفتیم که در گذشته همه امور مربوط به تولید یک محصول (و در افقی بالاتر رسیدن به یک هدف سازمانی) توسط اعضای خود آنجا انجام می‌پذیرفت . این در حالیست که با عوض شدن شرایط کسب و کار این رویه نیز دچار دگرگونی‌هایی شده و موجب معرفی و گسترش راهکارهای دیگری مانند برون‌سپاری شده است .

در همین رابطه تعاریف زیادی برای برون سپاری ارائه می شود اما به طور خلاصه می توان برون سپاری را سپردن بخشی از کارهای یک مجموعه به افراد یا مجموعه های دیگر دانست که قادرند آن را با قیمتی کمتر، کیفیتی بیشتر و در موعدی زودتر از آنچه که خودمان انجام می دهیم به ما تحویل دهند . این در حالیست که بواسطه برون سپاری امور از حجم یک مجموعه (تعداد نفرات، فضای مورد نیاز جای دادن آن ها یا سخت افزارهای مورد نیازشان که جملگی هزینه زا می باشد) کاسته شده و خروجی های اتلاف سرمایه مسدود می گردد .

 

انبار عمومی

آیا انبارداری نیز از اموریست که می توان آن را برون‌سپاری کرد؟ بله!

انبارهای عمومی به عنوان مکان‌هایی که به صورت همزمان به چند مجموعه مختلف سرویس می دهند ، این امکان را برای کارفرمایان به وجود می‌آورند تا بی‌آنکه هزینه‌های انبارداری اعم از خرید و اجاره، برپایی واحد اداری، استخدام نیروی کار، خرید تجهیزات حمل و نقل اعم از لیفت‌تراک یا جرثقیل سقفی، سیستم‌های هوشمند نگهبانی اعم از دوربین‌های مدار بسته و دزدگیر و همچنین سامانه‌های ایمنی مانند اطفاء حریق را به تنهایی به دوش بکشند، از همه آن ها استفاده کرده و تنها هزینه بخشی از آن را پرداخت نمایند .

به طور خلاصه انبار عمومی یا به فضای بزرگی اطلاق می شود که پذیرای کالاهای کارفرما یا مالکان مختلف در کنار یکدیگر بوده (مانند آنچه که در برخی انبارهای کمرگ می بینیم) و یا با تقسیم بندی همین فضا به بخش‌های کوچکتر (مثلاً سوله‌هایی با متراژهای مختلف) به هریک از متقاضیان خود فضایی با چارچوب مشخص ارائه می دهد که مجموعه انبارهای برادران میری از نوع دوم می باشد .

لازم به تأکید است همانطور که گفته شد بسیاری از امور اداری و انبارداری توسط کارکنان این مجموعه انجام شده و بدین ترتیب هزینه های اجاره انبار در تهران برای کارفرما به شدت کاهش می‌یابد .

 

انبار عمومی در کرج

با توجه به اینکه کرج به عنوان یکی از پر جمعیت‌ترین شهرهای ایران در مجاورت پایتخت قرار داشته و همه مسیرهای مابین آن ها از کارخانجات و شهرک‌های کوچک و بزرگ صنعتی پر شده است، بدیهیست که وجود مأمنی برای دپوی محصولات تولید و وارد شده لازم است که برادران میری این امکان را در اختیار متقاضیان امر قرار داده‌اند . این مجموعه با قرارگیری در شهر قدس دسترسی مناسبی به شاهراه‌های ترانزیتی کشور داشته و بواسطه فقدان مقررات سختگیرانه ترابری درون شهری می تواند با سرعت بیشتری به امر واردات یا صادرات آن ها کمک کند .

در نهایت لازم به ذکر است که از دیگر مزایای اجاره انبار عمومی در کرج (یا هر نقطه دیگری) می توان به امکان اجاره انبار از یک روز تا چند ماه ، در اختیار داشتن فضایی شخصی در همسایگی انبارهای تحت تملک دیگران، نگهبانی شبانه روزی بواسطه تجهیزات دیجیتالی، نیروی انسانی و نگهبان حیوانی و همچنین بیمه اجناس توسط مدیر این مجموعه ها اشاره کرد .

Main Menu

Main Menu

Main Menu